Čo je chiptuning.

Chiptuning je elektronická úprava softwaru automobilov, ktorá umožňuje zvýšenie jeho výkonu. Vo chvíli,keď otočíte kľúčikom riadiaca jednotka začne vyhodnocovať dáta zo senzorov a podáva informácie o teplotách, tlakoch, otáčkach, rýchlosti množstve vzduchu a ďalšie potrebné údaje. Na základe vstupných hodnôt získaných z týchto senzorov a ďalších špecifických podmienkach jazdy riadiaca jednotka reguluje výstupné hodnoty, ako množstvo vstrekovaného paliva, dĺžka vstreku, predstih, atď. Nastavenia, ktoré na základe vstupných hodnôt reguluje výstupné hodnoty nie je nastavené maximálny výkon motoru. Výrobcovia automobilov sú obmedzený celou radou ďalších faktorov. Riadiaca jednotka je preto naprogramovaná tak, aby splňovala kompromis medzi optimálnou spotrebou paliva, výkonom, emisiami a celou radou ďalších aspektov. Preto automobily vyrábané sériovo, musia počítať s prevádzkou za všetkých podmienok. Výrobcom by sa neoplatilo nastavovať softvér v riadiacej jednotke pre rôzne trhy napr. vzhľadom ku klimatickým podmienkam. Ďalšie rezervy spočívajú v predpokladu, že nie každý majiteľ vozidla sa o ne stará ideálnym spôsobom preto má nastavenie riadiacej jednotky značné rezervy, ktoré je možné využiť. Samotná úprava spočíva v zmene softwaru v riadiacej jednotky, ktorý je správne upravený pre váš automobil a umožňuje tak využiť celý jeho potenciál,auto vieme vyladiť presne podľa vaších predstáv a potrieb.

Ako ovplyvňuje chiptuning životnosť motorov a iných častí vozidla:

Na začiatok by sme chceli upozorniť na pár dobrých rád ako sa starať o upravené vozidlo Po športovej jazde alebo pri jazde po dialnici vždy nechať motor bežať pár minút na volnobežných otáčkach kôli schladeniu určitých častí vo vozidle ako napríklat TURBO .... Vždy nechať zohriať motor na prevádzkovú teplotu a potom si možme kľudne vychutnávať športovuú jazdu.

Spotreba paliva po chiptuningu:

Mnohý z vás počuli tvrdenie že chiptuning prispieva aj k zníženiu spotreby paliva. Áno je tomu tak za predpokladu, že jazdíte s nachipovaným automobilom rovnakým spôsobom ako zo sériovým softwarom . Vtedy môžme smelo a zodpovedne prehlásiť že spotreba bude nižšia z dôvodu že nami upravené vozidlo dokáže pružnejšie reagovať aj v nižších otáčkach a na vyšom prevodovom stupni ako seriový voz. To znamená že u takéhoto vozidla sa znižuje počet cyklov alebo otačiek motora na 100Km čo sa v konečnom dôsledku prejavuje pri spotrebe. To je hlavný dôvod prečo je spotreba nižšia samozrejme ak je vozidlo upravené správne.

Vyššia bezpečnosť na cestách vďaka chiptuningu:

Ako všetci dobre vieme upraveným alebo modifikovaným softwarom dosiahneme lepšie zrýchlenie ktoré možme využit hlavne pri predbiehaní kde s pôvodným softwarom to trvalo o nejaký ten čas dlhšie ako s nachipovaným vozidlom pretože sa značne skráti čas strávený mimo vlastný pruh a tým sa znižuje riziko čelnej zrážky. To samozrejme prispieva k pasívnej bezpečnosti vodiča a cestujúcich.Spolupracujeme len s tými najlepšími, viac info o chiptuningu na telefóne.